Поговоримо про коронавірус: що потрібно знати

Поговоримо про коронавірус: що потрібно знати

Звичайно, уже дуже багато написано, постараюся не повторювати те, що відомо всім.
Ковід-19 не перший коронавірус, були спалахи SARS і MERS, але пандемії не викликали у зв'язку з тим, що помирало набагато більше пацієнтів, не встигаючи заразити велику кількість людей, тут пропорція зворотна - чим зліший вірус і чим швидше він убиває свою жертву, тим менше у нього жертв. Ковід-19 відрізняється тим, що інкубаційний період може бути досить тривалий: від 2 до 14 днів, він може протікати безсимптомно і ці люди є джерелом поширення вірусу, заражаючи інших людей.

Тому історія "Давай знімемо маски, ми ж обидва здорові" не працює! Людина може бути здоровою, але при цьому бути переносником! Найчастіше такими переносниками є діти, тому варто обмежити контакти дітей з бабусями і дідусями. Найважче хворіють люди старшого покоління, у каруселі дивіться смертність за віком. Проблемою є супутня патологія, така як гіпертонія, діабет.

Це тому, що вірус використовує для входу в клітину той самий рецептор що і SARS - ангіотензин-перетворювальний фермент. Ступінь захисту різних масок і респіраторів у каруселі, але як не крути, яка є, таку і використовуємо!!! Якщо є хоч маленький шанс зменшити кількість вірусу, що потрапляє в організм - це потрібно зробити за допомогою будь-яких засобів захисту, він буде бігти з імунітетом наввипередки і якщо вірусних частинок менше, більше шансів у імунітету. Перехворіти доведеться 70% населення для того, щоб виробився стійкий популяційний імунітет, розробка вакцини почалася, але раніше ніж через пів року-рік навряд чи буде і навряд чи у нас буде.

Карантин

Карантин необхідний для того, щоб не захворіла одночасно велика кількість людей, щоб охорона здоров'я змогла впоратися! Італію дуже шкода і Америку. У США дійсно не вистачає захисних засобів і ліків. Що вже говорити про нас - медперсонал у лікарнях практично всім забезпечує сам себе! Усі застосовувані методи лікування є експериментом і мірою відчаю, однак уже розроблені європейські протоколи лікування. Це буває вкрай рідко, коли БАД входять в офіційні протоколи! Але до них входять цинк, селен і вітамін С. Важлива боротьба з інсулінорезистентністю. Усі прості вуглеводи і солодощі повністю виключаємо! Їмо салати, овочі, які ростуть над землею, додаємо цільний неперероблений білок, м'ясо, рибу, яйця. Максимально прибираємо глютен і лактозу і тільки у вигляді ферментованих продуктів типу йогурту, сметани, кефіру. Із фруктів вибираємо лимони, грейпфрути. Робимо інтервали між прийомами їжі 4-5 годин для хорошої роботи імунітету.

Статистика, яку ми маємо, дуже відносна. Пов'язано це з тим, що багато хворих взагалі не тестувалися і навіть спираючись на отримані статистичні дані можна порахувати, що приблизно 60% хворих на коронавірус перенесуть його у легкій формі, як звичайне ГРВІ, а 30% перехворіють важче і можливо їм знадобиться киснева підтримка. 10% перехворіють дуже важко і їм, швидше за все, знадобиться вентиляція легень. Ґрунтуючись на цих даних можна продумати алгоритм дій.

Будь-яке ГРВІ і простудні захворювання в період пандемії ми розцінюємо як коронавірус і зараз поясню чому. При будь-яких ознаках захворювання необхідно максимально самоізолюватися і в ідеалі - в окрему кімнату. Виходити з неї в масці, обробляти в квартирі ручки дверей, санвузли, ПРОВІТРЮВАТИ приміщення! Їжу, якщо все-таки захочеться їсти, домашні можуть приносити і забирати в окремому посуді. НЕ варто бігти в лікарню, тому що якщо є сили їсти і пити, говорити і ходити, то йти в розсадник інфекції неправильно і якщо було ГРВІ, то після походу на тести, рентген, огляд лікаря буде вже і коронавірус!

НЕ варто постійно лежати. Намагайтеся рухатися по відведеній території для того, щоб вентилювалися легені, пийте достатньо теплої рідини, зволожуйте повітря.

Захворювання, навіть при легкому початку, може ускладнюватися у своєму перебігу надалі.

КОЛИ ПОТРІБНО ЗВЕРНУТИСЯ ЗА МЕД ДОПОМОГОЮ:

  • коли важко дихати і є ціаноз (синюшність) кінчиків пальців, носогубного трикутника, вух і ви не можете договорити розпочате речення до кінця через задишку
  • коли точно зрозуміло, що людині так погано, що вона готова перебувати в багатомісній палаті з іншими хворими на коронавірус

НЕ здумайте скасовувати на період пандемії свої планові препарати (гіпотензивні, цукрознижувальні, базисну терапію бронхіальної астми).
Для пацієнтів з бронхіальною астмою: БАЗИСНУ ТЕРАПІЮ (інгаляційні ГКС) не скасовуємо! В ідеалі приймати комбінований препарат у режимі SMART (планово у призначеній Вам дозі + за потребою при утрудненому диханні, препарат Симбікорт, кому потрібні знижкові картки звертайтеся за телефоном). Добре, якщо є вдома небулайзер. Хто приймає антилейкотрієнові для базисної терапії - не припиняємо, вони дуже добре себе показали при лікуванні корони.

Нагадую, кому потрібна консультація по базисній терапії є можливість онлайн консультації, запис здійснюється по телефону або за допомогою форми на сайті.
 07.04.2020
 (71 переглядів)
Возможно, эта статья будет полезна кому-то из ваших друзей: